Як підготувати ролети та ролетну автоматику до зими
Ролетні системи з двигунами для ролетів або механічним приводом - досить прості за конструкцією. Добре продуманим функціонал ще на етапі проектування дає можливість експлуатувати їх усі 12 місяців на рік. Але як і всі, вони вимагають догляду за собою. У теплий період він простий - достатньо щітки, щоб видаляти пил, і води для періодичного миття ламелів та інших елементів. Однак, перед настанням зими, потрібно трохи більше уваги, щоб не допустити виходу з ладу автоматики для захисних ролет та самих механізмів.
Проведення техогляду механізмів, автоматики та двигунів для ролет до зимового періоду
Своєчасне техобслуговування механізмів та автоматики для ролетів потрібно проводити не рідше, ніж 1 раз на рік. При експлуатації обладнання в складних кліматичних умовах (підвищена вологість, низька або висока температура навколишнього середовища) термін слід скоротити вдвічі. Регламент робіт наступний:
- діагностика механізмів, автоматики для ролет та двигунів;
- мастило та регулювання;
- усунення дефектів, ремонт або повна заміна деталей (у разі потреби).
Полотно
Ламелі повинні:
- мати правильну геометрію;
- не мати суттєвих ушкоджень на покритті;
- бути без зазорів у закритому положенні рольставні.
У разі невідповідності пошкоджені комплектуючі для ролетів повинні бути замінені, або приведені у належний вигляд, подряпини та потертості підфарбовані. Окрему увагу слід звернути на бічний ущільнювач, кінцевий профіль, а також ригельний замок. Останній слід змастити перед настанням зими.
Напрямні шини
Закріплені з боків отвору напрямні шини для ролетів, що забезпечують штатний рух ламельного полотна по вертикалі, слідує:
- оглянути наявність пошкоджень чи великих подряпин на захисному покритті;
- перевірити цілісність ущільнювальних вставок усередині шин і за необхідності замінити пошкоджені;
- проконтролювати надійність фіксації самих напрямних і підтягнути у разі ослаблення.
Короб
Слід перевірити надійність фіксації захисного короба з валом і двигуном для ролет, в який забирається полотно при відкритті. Він також не повинен мати деформацій, тріщин, сколів. При виявленні таких - вжити заходів щодо усунення.
Вал
Вал слід оглянути, перевірити підшипники. У момент обертання не повинні з'являтися сторонні шуми та скрипи. Окремому огляду кріпити регульовані капсули валу. Наявність стружки всередині, а також зазубрин та потертостей зовні неприпустимо. Пильну увагу звернути на систему стопоріння.
Усі невідповідності та дефекти підлягають усуненню чи заміні.
Механізми рольставнів
Проводячи техобслуговування необхідно перевірити:
- справність підвісу полотна;
- у якому стані знаходяться фіксуючий профіль, а також тягові пружини, що блокують ригель;
- працездатність ручного приводу (він повинен переміщатися без перекосів та ривків);
- пружинно-інерційний механізм (при роботі позаштатні звуки повинні бути відсутніми);
- якщо є редуктор чи комір — проконтролювати рівномірність і плавність руху.
Автоматика для захисних ролет має бути протестована на працездатність. Слід провести повне відкриття та закриття ролетного полотна, кілька разів зупиняючи та фіксуючи його у проміжному положенні.
Рекомендації щодо підготовки механізмів та автоматики для ролет до зимових холодів
Існують кілька простих рекомендацій щодо захисту механізмів та автоматики для захисних ролет від негативних впливів навколишнього середовища у зимовий період.
Найголовніше правило - якщо немає досвіду, то монтаж та обслуговування механізмів з автоматикою для ролет або без такої, краще довірити професіоналам.
У процесі проведення профілактичних заходів при техобслуговуванні та ремонті допускається використовувати лише дозволені виробником методики, інструменти та матеріали.
Підступи до ролетних механізмів і воріт слід утримувати в належному стані — своєчасно вживати заходів щодо видалення снігу та льоду.
Ущільнювачі для ролетів слід обробляти спреями на основі силікону (якщо це дозволено виробником ролетних систем).
Місце стику кінцевого профілю із землею завчасно і при необхідності посипати тирсою або піском.
Розглянути можливість встановлення захисних козирків, навісів та інших конструкцій, що перешкоджають прямому потраплянню снігу чи води на ролетні системи.
Вивчити доцільність встановлення електрокабелю для обігріву або придбання компактного обігрівача.
Купити в Україні надійні двигуни з автоматикою для ролетів можна в інтернет-магазині MOSEL MOTOR. Висококваліфіковані співробітники компанії допоможуть підібрати найбільш підходяще обладнання та комплектуючі для кожного конкретного випадку. В асортименті представлений широкий вибір товарів, зокрема двигунів для ролетів від таких відомих брендів, як Mosel. Мосел – виробник зі світовим ім'ям двигунів з автоматикою для захисних ролет, з модельного ряду якого можна вибрати варіант з урахуванням габаритів механізмів та умов експлуатації. Існують і моделі з можливістю інтеграції в системи «розумного будинку». Навальні електродвигуни з автоматикою для ролет, які застосовуються на промислових об'єктах, де потрібно піднімати конструкції великої маси, також представлені у великій кількості.
- Як підібрати найбільш підходящу автоматику для ролет до магазинуУ статті: на що звернути увагу при виборі автоматики для захисних ролетів у магазин, від чого залежить той чи інший вибір.Повна версія статті