Від чого залежить вартість ролетної автоматики та її встановлення?
Дистанційне керування ролетами за допомогою пультів або застосування розумного будинку суттєво спрощує процес, а також підвищує рівень безпеки будинку або комерційного приміщення. Вартість автоматики для ролетів залежить від низки факторів, про які ми й розповімо далі, а тим, хто ще не знає, де в Україні купити автоматику для захисних ролетів, рекомендуємо заглянути в каталог нашого інтернет-магазину Mosel MOTOR.
Актуальність установки автоматики для ролет
Чи завжди установка автоматики для ролет обґрунтована? Перше, що необхідно врахувати, відповідаючи на це питання — кількість прорізів і, відповідно, встановлюваних систем дистанційного керування ролетами. У приватному будинку або квартирі з 3-5 вікнами монтаж автоматики для ролетів дозволяє щодня економити до 15 хвилин.
Крім економії часу автоматика для захисних ролет необхідна при нестандартних розмірах отворів, коли механічне підйом і опускання неможливе через велику масу конструкції. Крім того, можливість інтеграції до системи розумного будинку дозволяє підвищити рівень безпеки. Отже, вартість автоматики для ролетів формується з кількох параметрів: якість матеріалів, розміри конструкції та технічні параметри, кількість і функціональність.
Технічні параметри автоматики для ролет
Перше, що визначає вартість самої конструкції - розмір ролет та їх вага. Чим важчі ролети, тим вища вартість. У технічних характеристиках приводів зазначається максимально допустима маса. Ігнорування даних рекомендацій не тільки призводить до швидкого виходу автоматики для ролет з ладу, а й робить усю конструкцію небезпечною для експлуатації.
Підвищує вартість та тип управління. До економ варіантів відносяться моделі з механічним керуванням. З одного боку, всі підйоми та опускання ролетів необхідно виконувати вручну, витрачаючи час та фізичні сили, з іншого — конструкція зберігає свою функціональність за будь-яких обставин, зокрема при відключенні електрики.
Трохи вищу вартість мають електронні системи управління ролетами. Це можуть бути настінні панелі, пульти та мобільні програми. Значно підвищується вартість автоматики для ролет, яка має можливість повної інтеграції в систему розумного будинку та включення у сценарії з певними умовами, іншими датчиками та контролерами.
Такі параметри автоматики для захисних ролетів, як швидкість і рівень шуму також відображаються в ціні. Приводи, що забезпечують швидшу швидкість підйому та опускання, вимагають використання потужніших та високоякісних моторів. Це, у свою чергу, вимагає застосування більш дорогих компонентів та технологій, що збільшує вартість автоматики для ролетів.
Приводи автоматики для захисних ролет з регулюванням швидкості та плавним стартом/зупинкою забезпечують більш плавну та безпечну роботу також коштують дорожче через складнішу електроніку та програмне забезпечення.
На кінцеву вартість автоматики для захисних ролет впливає якість матеріалів, рівень захисту від вологи та пилу, температурний експлуатаційний діапазон, а також наявність гарантії від виробника.
Якщо розглядати додаткові функції автоматики для ролетів, то на вартості відображається додаткові датчики перешкод, автоматична зупинка при виявленні перешкод та захист від перегріву, а також впровадження енергоефективних технологій.
Типовий комплект автоматики для захисних ролет
З погляду фінансових витрат найвигіднішою є установка типового комплекту автоматики для захисних ролет, що складається з внутрішньовального електромеханічного приводу, вимикача або пульта дистанційного керування ролетами.
У стандартній комплектації привід дистанційного керування ролетами має кінцеві вимикачі, які зупиняють у налаштованому верхньому та нижньому положенні. Економ моделі мають однофазне живлення, оснащені редуктором та захистом від перегріву. Завдяки останній конструктивній особливості виключається можливість перегріву двигуна при інтенсивній експлуатації автоматики для захисних ролет. У середньому самостійне припинення роботи у разі перегріву відбувається на 20 хвилин і залежить від температури довкілля.
В економ комплекті керування автоматикою для захисних ролетів виконується клавішним вимикачем. Також часто в комплект входить електрозамок, що спрацьовує від повороту ключа. Однак важливо враховувати, що така система має ряд недоліків, наприклад, схильна до обмерзання при низьких температурах, легко піддається злому і має низьку антивандальну стійкість.
Автоматика для захисних ролет класом вище комплектується електронно-кодованим пристроєм, який у побуті багато хто називає «таблетка». Установка може виконуватися як у напрямні ролети, і на стіну. Справедливо відзначити, що це рішення найбільш затребуване через невисоку вартість і надійність.
Дистанційне керування ролетами виконується за допомогою радіоканалу. Для функціонування системи встановлюється 40-значний динамічний код, завдяки якому забезпечується високий рівень захисту.
Огляд топ рішень дистанційного керування ролетами
Як і в будь-якій ніші серед виробників систем дистанційного керування ролетами, є свої лідери, які перебувають у найвищій ціновій категорії. Здебільшого вони орієнтовані впровадження інновацій. До таких належить ALUTECH і її система дистанційного управління ролетами з інтелектуальними приводами і системами управління.
Не менш відомий бренд CAME, що пропонує преміум-автоматику для ролетів. У розробці акцент зроблено на високий рівень безпеки та функціональність. Компанія MOSEL MOTOR пропонує широкий діапазон цін на системи дистанційного керування ролетами, що дозволяє вибрати найкраще рішення з урахуванням бюджету.