Як підключити автоматику для захисних ролет до системи «Розумний дім»
Інтеграція автоматики для ролет у систему розумного будинку дозволяє зробити їх використання та керування максимально зручним, а також підвищити ступінь захисту будинку. Розглянемо підключення та створення сценаріїв для дистанційного керування ролетами на прикладі Apple HomeKit та Mi Home, а тим, хто ще не знаєте, де в Україні купити автоматику для захисних ролет, рекомендуємо заглянути у каталог нашого інтернет-магазину Mosel MOTOR.
Підключення автоматики для захисних ролетів до Apple HomeKit
Для підключення автоматики для ролет "Мосел" буде потрібно комплект керування HomeKit, додаток "Дім" і контролер для ролет, сумісний з HomeKit.
Перше, що потрібно зробити - переконатися, що контролери автоматики для ролетів підтримують Apple HomeKit. Для роботи системи вам знадобиться встановлення HomeKit-хаба. Цю роль може виконувати iPad з iOS не нижче 10-ї версії, HomePod або Apple TV від 4 покоління.
Автоматика для ролет та контролери встановлюються згідно з інструкцією виробника. Встановіть програму та здійсніть підключення до мережі Wi-Fi. Щоб додати автоматику для ролет до Apple HomeKit, відкрийте встановлений додаток «Дім», натисніть знак «+». Дотримуючись інструкцій, віднесіть пристрій до певної кімнати та налаштуйте параметри керування. Цих нескладних дій достатньо для дистанційного керування ролетами за допомогою Siri.
Створення сценаріїв з автоматикою для захисних ролет
Автоматика для ролетів може керуватися не тільки дистанційно в ручному режимі, але і в сценаріях з іншими пристроями розумного будинку. Наприклад, сцена «Доброго ранку» піднімає ролети, відкриє штори, включить опалення. В принципі, створення сцен дозволяє замінити ручне керування автоматикою для ролетів. У разі автоматики для захисних ролет зручно створення сценарію, коли всі ролети будуть опускатися одночасно при закриванні центрального замку або постановці будинку на сигналізацію.
Отже, для створення сценарію для автоматики ролет відкрийте встановлену програму і зайдіть в меню «Додати сценарій», яке знаходиться у верхньому правому кутку. У цій категорії можна вибрати готові сценарії або створити власні. У списку нижче будуть відображатися всі пристрої, які були раніше додані в програму, в тому числі автоматика для захисних ролет. Виберіть пристрій і активуйте його так, щоб кожен сценарій мав статус «Активовано».
На цьому етапі можна налаштувати ступінь відкривання ролет. Для цього достатньо вибрати значок автоматики для ролетів та утримувати його до моменту появи додаткового меню. На завершення натисніть «Готово».
Зміна та видалення сцен для дистанційного керування ролетами
Створені раніше сцени відображаються на головному екрані програми та мають позначку «Вибрані». Щоб змінити керування автоматикою для ролет, перейдіть до розділу «Кімнати» і довго затисніть вибрану сцену. У меню, що відкрилося, ви можете змінити назву, візуальний значок, а також пристрої та їх параметри.
У цьому меню знаходиться функція видалення сценарію. Це дозволить вам перевести автоматику для ролет з дистанційного керування вручну. Зверніть увагу, що віддалені сцени з автоматикою для захисних ролет не підлягають відновленню, не мають резервних копій і вимагають налаштування спочатку.
Створення груп для дистанційного керування ролетами
Групи відрізняються від сценаріїв і можуть об'єднувати лише пристрої одного типу. Наприклад, групу освітлювальних приладів, радіаторів або ролет.
Для об'єднання автоматики для захисних ролет відкрийте меню «Кімнати» та виберіть необхідний пристрій, затисніть значок та дочекайтеся появи додаткового меню, виберіть пункт «Групувати з іншими пристроями…».
У вікні задайте назву групи. Залишається вибрати автоматику для захисних ролет, яка працюватиме за єдиним сценарієм. Виберіть кнопкою «Готово».
Редагування групи відбувається аналогічно до редагування сценаріїв. Затиснувши піктограму групи, ви потрапляєте до меню з докладним описом. Тут доступна зміна імені та піктограми. Наприкінці меню знаходиться пункт "Пристрої" з числовим зазначенням їхньої кількості. Щоб змінити, зайдіть у розділ «Редагувати». Для видалення автоматики для захисних ролет натисніть на пристрої, таким чином знявши галочку навпроти. Для додавання ролет дії виконуються у зворотному порядку.
Створення зон для дистанційного керування ролетами
«Зонування» пристроїв розумного будинку досить зручне з погляду дистанційного керування ролетами. При створенні зон ви можете піднімати/опускати ролети на певному поверсі будинку.
Зайдіть до розділу «Кімнати», у верхньому лівому куті відкрийте «Налаштування кімнат» та виберіть «Зони». Статус "Не вибрано" говорить про те, що дана кімната не включена в якусь зону. Натисніть кнопку «Створити», задайте ім'я та поверніться до списку кімнат. Потім позначте ті, що мають входити до зони.
Дистанційне керування ролетами в Mi Home
Перший крок в організації дистанційного керування ролетами за допомогою Mi Home - завантаження програми з App Store або Google Play Store. Далі, дотримуючись підказок, створіть обліковий запис або увійдіть до раніше створеного.
Щоб додати ролет як новий пристрій, натисніть «+» і виберіть зі списку необхідні. Для дистанційного керування ролетами переконайтеся, що контролера та смартфон підключені до однієї мережі Wi-Fi. Це дозволить контролеру автоматично синхронізуватися активним обліковим записом Mi Home.
На даному етапі для дистанційного керування ролетами необхідно задати верхнє та нижнє кінцеві положення. Залишається перевірити коректність опускання, підйому та зупинки ролет через додаток. Сценарії Mi Home створюються аналогічно HomeKit. Ви можете зв'язати ролети з часом доби, погодними умовами та іншими датчиками та контролерами.