Автоматика для захисних ролет: історія і розвиток системи
Захистити своє майно від зловмисників та покращити рівень безпеки власного гаража чи підприємства можна, встановивши автоматику для захисних ролет. З'явившись, ця система значно полегшила керування воротами та підвищила ефективність захисту. Про те, як відбувалося становлення механізму та коли його винайшли, поговоримо далі.
Варто зазначити що автоматична ролета від компанії MOSEL MOTOR сьогодні має найвищий попит на ринку, в тому числі й в Україні, завдяки відмінним експлуатаційним характеристикам. Купити її в Україні можна на сайті напряму від виробника за доступною вартістю. До того ж на таку продукцію є сертифікати відповідності міжнародним стандартам якості та офіційна гарантія. Таким чином можна бути впевненим у відмінних експлуатаційних характеристик двигунів від «Мосел». Така автоматика для захисних ролет представлена в широкому асортименті моделей, що дозволяє підібрати рішення для приватного будинку та промислового підприємства, враховуючи технічні особливості ролетного полотна. Сучасні системи пройшли довгий та непростий шлях з вікторіанської епохи, коли гарно прикрашений будинок визначався соціальним статусом.
Автоматична ролета та етапи її становлення
Варто зазначити, що автоматична ролета не має столітньої історії та цікавих нюансів її становлення. Але процес розвитку все ж таки може зацікавити.
Перші намагання автоматизувати ворота були ще в середні віки. Тоді спеціалісти намагалися створити систему керування звичайними воротами. Механізм мав вигляд видвижних дерев'яних балок, які спрощували підняття та опускання полотна. Саме на цей час припадає і видозміна форми воріт через намагання автоматизувати їх та спростити процес управління ними.
Першим, хто створив електричні ворота є канадець Фред Уотсон, який відкрив їх світу у 1881 році. Саме цей винахідник поклав початок розвитку автоматики для захисних ролет, яка модернізується і сьогодні. Вперше ця система була випробувана на конструкції біля залізничного переїзду, а вже через три роки популярність системи сягнула Атлантики, а в американських газетах з'явилось повідомлення про те, що французькими залізничними компаніями буде запущено електричний механізм відкривання воріт. На той час він являв собою засувку, з'єднану з електромагнітом.
Згодом популярність електричних воріт тільки зростала. Їх встановлювали в гаражах приватних осель, на фабриках, в магазинах та різних промислових установах. До кінця 1970-х років ця система була знайома мешканцям Європи та інших континентів. Перші ворота з дистанційною формою управління були виготовлені для продажу в 50-ті, 60-ті роки.
Автоматика для захисних ролет: її розвиток
Далі варто звернути увагу на 1958 рік, коли післявоєнний період плавно перейшов у стабільне мирне життя і люди почали більше працювати над створенням комфортних умов. На цей період в США та Німеччині були запатентовані перші технології автоматичних воріт, які й стали основою для сучасної автоматики для захисних ролет.
Створення системи відбулося після того, як вченими в експлуатацію був запущений пульт дистанційного управління. Він згодом і доповнив мотор для його повноцінного функціонування.
Сама система була масово запущена близько 60 років тому. З того часу вона активно використовується власниками приватних осель та підприємцями різного рівня. За цей період механізм потерпав безліч змін.
Спочатку це були конструкції з розкішними дизайнерськими елементами та пишними декораціями, які не надавали їм практичності. Більшість воріт добре гармоніювали з фасадом будівель, але не виконували безпекову функцію повною мірою.
Перші автоматичні двері були встановлені в 1931 році в штаті Коннектикут в ресторані Вест-Хейвені. Вони розташовувались між їдальнею та кухнею й відкривалися при наближенні людини. Електромеханічний пристрій розв'язував найголовнішу задачу відкривання отвору офіціанту, руки якого були постійно зайняті тацями з наїдками під час обслуговування клієнтів.
Постійно інженери шукали способи зробити автоматичні ворота ще досконалішими. І в результаті, внаслідок безлічі трансформацій, сьогодні вони сприяють конфіденційності та підвищують безпеку будь-якого приміщення. Але попри технологічні досягнення, основною концепцією автоматики для захисних ролет залишається зручність та ефективність керування ролетами навіть тоді, коли власника немає на місці. Сьогодні їх можна додати до системи розумний будинок, де керувати ними зручно і комфортно навіть на відстані. Контроль доступу також став кращим і досконалішим через впровадження технологій автентифікації й передових систем безпеки.
Етапи розвитку автоматики для захисних ролет
Активний розвиток сучасних систем автоматизації в Україні починається в кінці 70-х початку 80-х років XX століття. Зокрема, такий період зв'язаний з появою мікропроцесорів, які одразу знайшли своє призначення в різних технологіях.
Вперше комерційні системи були створені на основі гідравліки, але моделі цього типу були занадто дорогими, що і спровокувало розвиток електромеханічних варіантів. Саме вони обходились дешевше під час виготовлення та обслуговування. На той час гідравлічні двигуни були ефективними для підйому важких та великих полотен, оскільки саме такі мотори мали можливість генерувати високий рівень крутного моменту.
Сьогодні автоматика для захисних ролет розрахована на тривалий термін експлуатації та відрізняється зручністю під час керування. Вона гарантує високу ефективність захисту майна та проста в обслуговуванні. В наш час розробники акцентують увагу на практичності та довговічності системи, пропонуючи клієнтам продукцію вищої якості, яка працює за різких перепадів температури й впливу зовнішніми чинниками. Серед величезного асортименту рішень підібрати модель може будь-хто, задовольнивши потреби. З удосконаленням технологій автоматика може відкриватись на основі даних GPS чи зі смартфона.
Варто зазначити, що спеціалісти прогнозують активний ріст попиту на автоматику надалі. Такий темп зростання можна поєднати з впровадженням розумних будинків. Автоматика для захисних ролет підвищує рівень безпеки та комфорту підприємств і закладів різного рівня. Еволюція зробила наше життя набагато зручнішим.
- Як працюють ролетні воротаЯк працюють ролетні ворота. Де вони найнеобхідніші. Для чого потрібна ролетна автоматика.Повна версія статті
- Як підібрати найбільш підходящу автоматику для ролет до магазинуУ статті: на що звернути увагу при виборі автоматики для захисних ролетів у магазин, від чого залежить той чи інший вибір.Повна версія статті