Автоматика для захисних ролет: чи можуть бути мінуси та які
Вікна здавна були найбільш уразливою частиною будинку, адже навіть сучасне скло все ще залишається крихким матеріалом, якщо порівнювати його із цегляною кладкою. А сьогодні багато котеджів оснащуються не тільки звичайними, а й великими панорамними вікнами, а також скляними дверима, наприклад, на веранду або балкон. У давні часи віконні отвори захищали за допомогою розстібних віконниць, що було зручно, але тільки на першому поверсі. Пізніше з'явилася мода на ґрати. Вони могли бути як звичайними, так і кованими, дуже декоративними. Однак обидва різновиди захисту мали недоліки. Грати обмежували не лише зловмисників, а й самих мешканців. А віконниці можна було використовувати лише на перших поверхах невисоких будівель. Сьогодні з'явилося нове рішення: захисні ролети. Ці конструкції мають безліч переваг, про які ми розповімо в даній статті. Також буде розглянута автоматика для воріт і ролет, адже без неї роль-віконниці втрачають більшу частину своїх позитивних якостей.
На вітчизняному ринку представлений добрий вибір цієї продукції. Але вибір варто робити на користь автоматики для захисних ролетів від Mosel. Тим більше, що в Україні вона пропонується безпосередньо від виробника через його офіційних представників. Завдяки цьому вся автоматика для ролет «Мосел» реалізується з сертифікатами якості та іншою супровідною документацією.
Чому захисні ролети популярні в Україні
Популярність захисних ролетів, для яких потрібна автоматика Mosel в Україні, пояснюється просто. Такі конструкції:
- Універсальні, підійдуть для житлових, комерційних, промислових об'єктів;
- дуже довговічні, не бояться впливу довкілля;
- у закритому стані забезпечують максимальний захист віконних та дверних отворів, а також вітрин;
- у відкритому положенні дають повний візуальний доступ і не псують вигляд із вікна;
- можуть бути виконані з термоізоляцією, що дозволяє підвищити енергоефективність об'єкта.
Зрозуміло, у ролетних віконниць і воріт є і недоліки. Основним є можливість заклинювання та перекошування в процесі спуску/підйому. Особливо, якщо отвір досить широкий. Саме тут приходить на допомогу автоматика для захисних ролет та воріт.
Що таке автоматика для воріт та ролет Mosel
Фактично, автоматика для воріт та ролет Mosel є мотор-редуктором, а також пульт Д/У та/або кнопку управління. Це невеликий пристрій, завдяки якому полотно роль-віконниці підіймається та опускається рівномірно на заданій швидкості. Зверніть увагу, що це розв'язує основну проблему захисних ролетів: заклинювання через перекос. Однак це не єдина перевага автоматики для ролетів «Мосел».
Переваги автоматики для ролетів «Мосел»
Крім рівномірності спуску/підйому полотна, автоматика для ролет і воріт Mosel:
- працює дуже тихо;
- може використовуватися поштучно або з'єднуватися в ланцюжок;
- підходить для підключення до системи розумний будинок;
- оснащується аварійною системою ручного управління (у разі відключення електрики).
Особливо варто наголосити на другому пункті. Якщо йдеться про гаражні ворота, немає сенсу відкривати паралельно з ними щось ще. Однак вікна у великому будинку або кілька вітрин у великому магазині – інша річ. Замість того, щоб ходити від отвору до отвору, натискаючи кнопки для кожного вікна окремо, автоматика для захисних ролетів «Мосел» дозволяє відкривати та закривати всі підключені до ланцюжка роль-віконниці одним натисканням кнопки. Така функція дозволяє значно скоротити час, який потрібний для управління ролетними віконницями.
Однак це не всі переваги автоматики для ролетів. У деяких ситуаціях вона не тільки корисна, але й просто необхідна. Адже, як і звичайні віконниці, ролети без мотор-редуктора вимагають підняття/опускання вручну. Якщо на першому поверсі це ще можна зробити (хоча комфортним процес не назвеш), то починаючи з другого поверху завдання стає неможливим для виконання у прямому значенні слова. А наявність автоматики для захисних ролетів повністю розв'язує цю проблему, дозволяючи користуватися всіма перевагами конструкції перебуваючи на будь-якому поверсі.
Оригінальна автоматика для захисних ролет: чи є недоліки
Сама по собі оригінальна автоматика для воріт та ролет від компанії «Мосел» практично не має недоліків. Судіть самі, бренд пропонує хороший модельний ряд, що дозволяє вибрати конкретний різновид із найбільш підходящим функціоналом. До того ж, є гарантійний термін. Єдиним недоліком мотор-редукторів можна назвати залежність від електромережі. Відключення світла за відсутності альтернативних джерел живлення повністю зупинить автоматику для ролетів. Але ця проблема цілком вирішувана. Зокрема, у більшості моделей Mosel передбачено ручне керування на випадок непередбаченого відключення електричної енергії. Завдяки цьому використовувати автоматику для захисних ролетів можна навіть в умовах періодичної відсутності електроенергії, що характерно для України в останні роки.
Як підібрати автоматику для воріт та ролет в Україні
Проблеми з автоматикою для ролет та воріт зазвичай починаються внаслідок неправильної установки. Тому монтаж пристрою краще довірити професіоналам. Особливо, якщо ви вирішите підключити автоматику для захисних ролет до системи розумний будинок. Річ у тому, що мотор-редуктор чудово вбудовується в процес автоматизації та може запускатися відповідно до прописаних сценаріїв. Ви повинні переконатися, що все працює як треба або довірити весь процес підключення та налаштування фахівцям. По-перше, це допоможе заощадити час. По-друге, ваша автоматика для ролет буде працювати коректно, що значно продовжить термін її експлуатації, а він і так немаленький.
Насамкінець варто сказати, що автоматика Mosel практично не вимагає технічного обслуговування і реалізується за виключно вигідними цінами.
- Як працюють ролетні воротаЯк працюють ролетні ворота. Де вони найнеобхідніші. Для чого потрібна ролетна автоматика.Повна версія статті
- Як підібрати найбільш підходящу автоматику для ролет до магазинуУ статті: на що звернути увагу при виборі автоматики для захисних ролетів у магазин, від чого залежить той чи інший вибір.Повна версія статті