Як поставити автоматику для захисних ролет
Автоматика для захисних ролетів стала популярним товаром відносно недавно. У принципі, приводи стали все частіше використовуватися після того, як люди виявили та повною мірою оцінили позитивні якості ролетних систем. Цей різновид віконних віконниць виявився винятково зручним в експлуатації, практичним і, що важливо, привабливим з естетичної точки зору. Звичайні віконниці давно вийшли з моди в Україні та вкрай рідко зустрічаються в нових будинках навіть у приватному секторі. На зміну їм прийшли ґрати. Вони мали свої плюси: захист скла залишався постійним і не вимагав людського втручання. При цьому вид за вікном був доступний, як і сонячне світло, яке легко проникає в приміщення. Проте мешканець у буквальному значенні слова опинявся за ґратами.
Переваги віконних ролет та ролетних систем в цілому
Основною особливістю ролетної системи є її універсальність. Полотно, що складається з горизонтально розташованих окремих ламелів з металу або іншого матеріалу, може згортатися рулон. Таким чином, у відкритому положенні захисні ролети практично не займають місця, повністю вміщаючись у спеціальному коробі, розташованому над отвором. До речі, конструкція універсальна, вона може бути використана для захисту шибок, в'їзду в гараж або приватний двір, а також на промислових підприємствах. Ролети відрізнятимуться площею та вагою, проте принцип дії залишається незмінним. Така захисна конструкція:
- служить перепоною для зловмисників;
- захищає вміст від механічних пошкоджень та прямого сонячного світла;
- здатна гасити сильні пориви вітру та зупиняти дрібне сміття (гілки, тріски, уламки скла);
- у піднятому положенні зовсім не псує вигляд із вікна, а в закритому – виключно надійна.
До речі, автоматика для захисних ролет зовсім не є обов'язковим елементом, якщо не йдеться про важкі складські ворота. Віконні ролети, а також захисні ролетні системи, встановлені на вхідних дверях або невеликій вітрині, можна підіймати та опускати вручну. То чому автоматика для ролетних систем «Мосел» привертає багато уваги?
Особливості автоматики Mosel для ролетних систем
Річ у тому, що в процесі підняття та опускання ролетного полотна, вкрай важливо дотримуватися рівномірності руху. Якщо з одного краю роль-віконня рухається швидше, ніж з іншого, виникає ймовірність перекосу та подальшого заклинювання. І вона дуже висока. Крім того, чим більша і, отже, важча, захисна ролетна система, тим більше фізичних зусиль доведеться прикладати.
Нарешті, оскільки подібні віконниці, як правило, встановлюються зовні будівлі, автоматика для ролет Mosel може виявитися життєво необхідною в цілому ряді випадків.
Де автоматика для захисних ролет життєво необхідна
Якщо ви мешкаєте на першому поверсі приватної чи багатоповерхової будівлі, проблем з тим, щоб вручну підняти або опустити захисні віконні ролети може і не виникнути. Хоча і тут все залежатиме від висоти цоколя будівлі. А що, якщо захисна ролетна система встановлюється на другому, третьому та вище поверхах? Повноцінно керувати її вручну, перебуваючи всередині приміщення, не вийде. А зовні – надто високо. Саме в таких ситуаціях автоматика для ролетів Mosel є життєво необхідною. Зрештою, без приводу самі захисні ролети будуть марними.
Також вибір на користь автоматики «Мосел» для ролетних систем неминучий, якщо йдеться про важкі ворота і великі рольставні на вітринах.
Загальні рекомендації щодо встановлення автоматики для захисних ролет «Мосел»
Щоб встановити автоматику для ролетних систем від Mosel, слід ознайомитися з інструкцією, яку можна знайти на офіційному сайті компанії в Україні. Рекомендації включають сім кроків:
встановлюємо адаптер та зчитувач на привід, вставляємо привід у вал адаптером усередину;
закріплюємо гвинтом привід та вал;
вставляємо втулку зі зворотного боку валу;
кріпимо полотно на валу;
встановлюємо пластину кріплення приводу та пластину підшипника зі зворотного боку;
вставляємо вал із приводом у пластини.
Весь процес повинен здійснюватись у суху погоду, щоб усередину конструкції не потрапили краплі води. Також на етапі монтажу необхідно поводитися з автоматикою для захисних ролетів вкрай акуратно, адже є ризик пошкодити пристрій. Більш детальну технічну інформацію можна отримати на сайті виробника Мосел. Безумовно, досвідчений механік практично напевно зможе встановити автоматику для віконних ролетів без негативних наслідків. Але наскільки виправданий такий ризик?
Чи варто ставити автоматику віконних ролет власноруч
Звертаємо вашу увагу, що безпосередньо в інструкції до автоматики для ролетних систем Mosel першим пунктом йде нагадування, що монтажем повинен займатися фахівець. Справді, в процесі встановлення ніби немає нічого складного, проте найменша помилка може призвести до:
- огріхам у складанні (пристрій вийде з ладу або взагалі не ввімкнеться);
- пошкодження окремих деталей (подальша працездатність приводу залежатиме від серйозності допущених помилок).
В результаті, ви даремно витратите гроші на придбання та зіпсуєте дуже якісну автоматику для захисних віконних ролетів раніше, ніж встигнете оцінити всі переваги продукції «Мосел». Адже це обладнання, хоч і не відноситься до вищої цінової категорії, все ще коштує відчутну суму. Тому купуючи автоматику для ролет, стурбуйтеся і послугами професійного установника. На щастя, Україна – це країна, в якій знайти досвідченого майстра зовсім не проблема.
- Як працюють ролетні воротаЯк працюють ролетні ворота. Де вони найнеобхідніші. Для чого потрібна ролетна автоматика.Повна версія статті
- Як підібрати найбільш підходящу автоматику для ролет до магазинуУ статті: на що звернути увагу при виборі автоматики для захисних ролетів у магазин, від чого залежить той чи інший вибір.Повна версія статті